Ako písať diplomovú prácu

Ako písať diplomovú prácu

Ak máte zmätok, kde a ako začať, stačí, ak si spomeniete na písanie svojej bakalárskej práce. Išlo o prvú záverečnú prácu vôbec, ktorá mohla vo vás zanechať rôzne stopy, a taktiež aj rôzne skúsenosti. Dobrá správa je, že niektoré z nich môžete úspešne zúžitkovať pri písaní diplomovej práce. Ako na to? Poďte za touto výpravou spolu s nami! Čítajte ďalej »

Vlastnosti školiteľa, ktoré by mu mali byť blízke

Vlastnosti školiteľa, ktoré by mu mali byť blízke

Pri výbere témy bakalárky či diplomovky je dôležité pozerať na viacero faktorov, ktoré ovplyvňujú už samotné písanie práce. Jedným z najdôležitejších faktorov je práve školiteľ, ktorý zohráva celkom kľúčovú úlohu pri bakalárke či diplomovke. Preto si dobre premysli koho si vyberieš, pretože tvoja práca bude aj jeho vizitkou.:-) Čítajte ďalej »

Blížite sa k záveru práce? Ešte nemáte vyhraté!

Blížite sa k záveru práce? Ešte nemáte vyhraté!

Dopísali ste jadro svojej záverečnej práce. Cítite, že ste sa s tým naozaj dobre popasovali, a že vám už nič nemôže skomplikovať pocit z dobre vykonanej práce. Avšak, je tu ešte pár vecí, ktoré by ste mali dotiahnuť do konca, pretože dobrá teoretická a praktická časť ešte neznamená, že ste vyhrali postup ďalej. Čakajú vás totiž posledné riadky, dobrý záver a formálne úpravy. Ako ich napísať tak, aby ste boli spokojní vy, aj vaši konzultanti a oponenti? Poďte sa na to s nami pozrieť. Čítajte ďalej »

Nauč sa písať seminárne práce!

Nauč sa písať seminárne práce!

Pamätáte si svoju prvú seminárnu prácu? Ja áno. Mala som z nej Déčko, a to len vďaka tomu, že som si ho vedela obhájiť. Inak by tam svietili dve písmenká. FX. Po tejto skúsenosti som sa rozhodla, že si všetko ohľadom písania prác naštudujem. Čerpala som z rôznych kníh, inšpirovala som sa sestrou, ktorá už mala za sebou druhý rok na Vysokej. A aj vďaka tomu som už nikdy nemala zo seminárnej práce známku horšiu ako B. Aj vy sa môžete naučiť písať seminárne práce. Uvidíte, ako vám to pomôže pri písaní záverečných prác. Poďte sa s nami na to pozrieť. Čítajte ďalej »

Ako si vybrať tému bakalárskej či diplomovej práce.

Ako si vybrať tému bakalárskej či diplomovej práce.

Ste v druhom alebo vo štvrtom ročníku? Pripútajte sa! Čaká vás totiž náročný výber záverečnej práce bakalárskeho či magisterského štúdia. Práve v tomto období učitelia zverejňujú svoje témy a študenti bojujú o tie najlepšie. Prišli ste o niektorú dobrú? Alebo práve naopak – nie ste s výberom tej svojej celkom stotožnený? Nebojte sa, všetko sa dá zachrániť! Čítajte ďalej »

Psychická príprava na záverečnú prácu

Psychická príprava na záverečnú prácu

Bakalárske práce, diplomové práce, rigorózne práce či iné záverečné práce, ktoré sú vrcholom tvojho štúdia, sú psychicky naozaj náročnými obdobiami. Nestačí, že si dobre pripravený po vedomostnej stránke. Ak nie si silný aj psychicky, vypracovanie záverečnej práce ťa môže zničiť a znechutiť ti celé štúdium. Čítajte ďalej »

Záverečné práce a plagiátorstvo Ctrl C a Ctrl V

Záverečné práce a plagiátorstvo Ctrl C a Ctrl V

Vyhľadávanie a zbieranie podkladov pre bakalárske , diplomové, rigorózne, dizertačné či habilitačné práce si bez internetu nedokáže predstaviť asi žiadny študent. S jeho nástupom sa však čoraz viac začína preberať otázka problematiky autorských práv a plagiátorstva. Právne normy, ktoré upravujú pojem plagiátorstva sú zákon o vysokých školách (313/2001 Z. z.) a až sekundárne autorský zákon (č. 618/2003 Z. z.). Čítajte ďalej »

Ako si uľahčiť písanie záverečnej práce?

Ako si uľahčiť písanie záverečnej práce?

Písanie záverečnej práce je pre každého z nás vyčerpávajúce. Nájdenie spôsobu, ako si ho uľahčiť, je zložitejšie ako sa nám môže zdať. Ak máte pred sebou písanie záverečnej práce, prečítajte si nasledujúce tipy, ktoré vám určite pomôžu uľahčiť si toto ťažké obdobie. Čítajte ďalej »